O nas

przedszkole

Przedszkole istnieje już od 1948 roku.

Znajduje się w willi w której mieszkała międzywojenna aktorka Jadwiga Smosarska. Budynek ocalał pomimo zniszczeń II Wojny Światowej. Właścicielka nie wróciła z emigracji a swój dom przekazała na cele społeczne. Od tego momentu znajduje się tu przedszkole.

Nasze przedszkole usytuowane jest w spokojnej, willowej części Mokotowa,

pomiędzy Aleją Niepodległości a ulicą Puławską. Znajduje się w budynku wolnostojącym, otoczone dużym ogrodem z placem zabaw. Dojazd do przedszkola ułatwia stacja metra (Wierzbno), znajdująca się kilkanaście metrów od przedszkola.

W placówce znajdują się trzy oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

W uzasadnionych przypadkach przyjmujemy dzieci 2,5 letnie. W każdej z grup znajduje się 25 dzieci. Najmłodszą grupą zajmują się trzy panie. Organizujemy dla nowoprzyjętych dzieci spotkania adaptacyjne. Miła, domowa atmosfera oraz wykształcona kadra pedagogiczna to nasze atuty.

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację kulturalną. Realizujemy dodatkowo program “Wielka sztuka w małych rękach”.

Oferujemy cztery posiłki dziennie:

śniadanie (w formie bufetu szwedzkiego), drugie śniadanie, obiad, podwieczorek. Obiad jest podawany w dwóch turach: o godzinie 12.00 drugie danie, o 14.30 zupa plus podwieczorek. Raz w tygodniu podajemy dzieciom naturalne soki, które samodzielnie wyciskamy z owoców.

W przedszkolu dzieci objęte są bezpłatną opieką psychologiczną i logopedyczną.

Dzieci uczestniczą w różnego rodzaju imprezach: teatrzykach – dwa razy w miesiącu, wycieczkach – jesienią i latem, koncertach, festynach (jesienią odbywa się festyn rodzinny połączony z pasowaniem najmłodszych dzieci na przedszkolaka „Poznajmy się”, wiosną organizujemy „Święto kwiatów” – sadzimy kwiaty w naszym ogrodzie). Co roku odbywa się konkurs rodzinny o tematyce ekologicznej.

Oferta dodatkowa obejmuje bezpłatne zajęcia:

rytmikę – dwa razy w tygodniu,
j. angielski – dwa razy w tygodniu,
gimnastykę korekcyjną – dwa razy w tygodniu.